wz
Vodňýk @  Myška
Úvod   O nás   Amber akce   Fotogalerie   Návštěvní kniha   Kronika   Odkazy   Stahuj      myska                          Myška

Vodňýk
                      vodnyk

SPOLEČNÉ

HRY

Máme doma a můžem pařit:
6 bere Karetní "logický rychlík". Hráči mají očíslované karty, sestavují rostoucí řady a kdo dá šestou bere všechny před ní. Karty mají různý počet záporných bodů (výkřiky typu "A máš pětikrávu!") a kdo má na konci největší stádo tak rozhodně nevyhrál. Mozkodrtič pro 3, sranda pro 10.
Alhambra Hráči staví každý sám za sebe město snů - Alhambru. Herně je to podobné carcassone, ve kterém si ale za dílky tvrdě platíte. V jednom tahu buď nakupujete nebo vyděláváte, oboje na úkor soupeřů.
Arkham horror Rok 1926 je ve znamení oslav konce Světové války. Obyvatelům malého městečka v Nové Anglii nekazí radost pouze přicházející recese, ale spíše prapodivné kulty a Prastaří, čekající na svůj triumfální návrat...
Hra inspirovaná dílem H.P.Lovecrafta o kultu Cthulhu staví hráče do rolí vyšetřovatelů, kteří se ujímají zoufalého pokusu zabránit příchodu prastarého a zániku světa lidí.
Arkham horror - Dunwich horror expansion Děs opět udeřil v Nové Anglii, tentokráte ale v městečku Dunwich, kde temné spojení člověka a bytostí, které nikdy neměli spatřit světlo světa, dalo vzniknout strašlivé hrůze. Rozšíření pro hru Arkham horror přináší nejen nové předměty a karty setkání, ale i přidaný plán s lokacemi Dunwiche a nové mechanismy hry.
Asterix a Obelix
(a Idefix!)
Římané postupují v osvědčených formacích. Disciplinovanost je to obdivuhodná, když si i pro výprask chodí v zástupu! Asterix a Obelix procházejí sevřenými šiky a helmy slouží jako důkaz. Zastavit je může snad jen svačinka v podobě divočáka, nebo začátek vesnické slavnosti. Hráči postupně odkrývají řadu římanů, a vykládají útočné karty. Pokud útok sami přeruší, jsou pobytí římané jeho, pokud ovšem nemá správnou kartu riskoval příliš a nejenže nezíská nic, ale napoví soupeři, kam udeřit...
Bang Hra z prostředí divokého západu, hráči v různých rolí od Šerifa po padouchy střílí jeden na druhého. Role jsou tajné, je to tedy i o blafování, hlavně ale o zábavě neboť hra je to pro 4 a více hráčů a spád je divoký.
Cafe Internacional Hráči se stávají číšníky a pokouší se co nejlépe usadit hosty v kavárně. Logická hra s velice příjemnou atmosférou a to jak pro 2 tak i více hráčů.
Carcassone Hráč za pomoci svých poddaných obsazují krajinu u francouzského Carcassone. Tuto krajinu pomocí herních dílků sami tvoří a je to tedy i o šikovnosti umístit cestu tak aby mě pomohla a protivníkovi řádně zavařila...
Carcassone Neues Land Hráči tentokráte objevují krajinu zcela novou, figurek na obsazování je méně, herní prvky vyváženější (žádné kdo dostane tuhle louku vyhrál) a tak je hra zase více o dobrém hraní a méně o štěstěně.
Cartagena Tlupy pirátů prchajících na svobodu spletitým labirintem. Kdo komu pomůže a kdo nechá svého druha pozadu? Logická hra o plánování i improvizaci.
Caylus Král povolal stavitele z celé země aby mu postavili ten nejlepší hrad. Budete stavět základy nebo postavíte farmu a ostatní budete zásobovat jídlem, což vám zvýší prestiž? A co by byl hrad bez soch v podhradí. Ať tak či tak kdo postaví nejvíc ještě nemusí být u panovníka nejoblíbenější...
Hra o množství strategií, haldě komodit a spoustě rozhodování.
Cézar a Kleopatra Kdo si mezi Římskou aristokracií vybuduje lepší postavení a ovládne více vlivných lidí? Logická hra bez zbytečně složitých pravidel dává tušit zavaření hlavy. Ale akční karta mnohdy naruší i ten nejlepší plán.
Citadela Hráči se stávají temnými postavami středověkého města a pomocí ovládání neméně temných figur se snaží postavit co nejhodnotnější stavby. Hra která se tváří jako obchodní, avšak blafování je velice důležité chcete-li vyhrát (nebo vůbec hrát).
Da Vinci Code Abstraktní logická hra. Hráči se snaží odhalit protivníkův kód a neprozradit svůj. Rychlá hra, ale několikero opakování nutné kvůli vyváženosti.
Drákula Drákula přijíždí do Londýna aby ulovil své oběti. Van Helsing je mu ale nastopě. Kdo bude mazanější a cestu Londýnem lépe naplánuje? Hra je hlavně o paměti, dobré plánování a použití překážek však dokáže postup protivníka pěkně zpomalit. Ale kdo se ztratí ve své paměti šanci na vítěztví promarnil...
Expedice Hráči řídí společné expedice po celém světě, ale místa k navštívení se značně liší. Hra je to spíše o náladě a momentálních rozhodnutích. Prvek blafování je tam minimální a plánovat se při 4 hráčích téměř nedá. Ale stejně je to prima hra!
Fazole - Bohnanza Tato hra je o obchodování ale tentokrát ne mezi hráčem a bankem ale pouze mezi hráči samotnými! Kdo neobchoduje, ten nesází, nesklízí, nevydělává ani nevyhrává. Ale málokterý obchod je výhodný pro oba...
Fazole - Bohnaparte Rozšíření základní Bohnanzy. Tentokrát nevítězí hráč s nejvíce penězi, ale ten kdo pomocí vhodného hospodaření s nimi dobije největší území. Přidává další, strategický rozměr nad základní obchodování, což každému nesedne.
Fazole Al Cabone Bohnanza pro dva hráče. Jiné karty fazolí a pozměněná pravidla.
Genial Abstraktní logická hra. Umisťujete různobarevné dílky a za to dostáváte body. Zároveň se snažíte stížit možnosti protivníkovi.
Halali Liška zdrhá před lovcem, dřevorubec před medvědem a na kachny má zálusk každý. Lov začíná! Jeden hráč v roli zvířátek a druhý v roli lidí se snaží nalovit co nejvíce protivníků. Každý hraje podle jiných pravidel a štěstí v rozestavení nahrazuje logika v druhé části hry.
Harry Potter - bradavická škola Rok v Bradavicích začal a přednášky čekají. Paměťová hra, bohužel asi pro nadpozemšťany neboť zapamatovat si cca 30 různých kartiček je pro netrénovanou mysl nemožné.
Harry Potter - famfrpál Oblétni hřiště a vstřel gól, pozor na potlouky a nespusť oči ze zlatonky! Taktéž paměťová hra z edice Harryho Pottera. Tahle má ovšem spád (někdy až příliš) a náhoda mnohdy pomůže (nebo uškodí).
Horký pexeso Pexeso s pekelnými černobílími dosti podobnými obrazci a navíc se sbírají negativy! Skutečná výzva.
Kahuna Šamané na malém souostroví bojují o nadvládu. Postav most a (možná) ovládneš ostrov. Zaměříš-li se ale slepě na jedno místo, jinde ztratíš mnohem více! Logická hra kde hraní karet není v každém kole povinné. Jde tedy o plánování a dobré načasování "akce".
Kotlík - Kupferkessel Co. Dvě čarodějnice šmejdící po své chalupě a sbírající do svého kotle ty nejlepší přísady. Je to hra ve které potřebujete i paměť ale hlavně dobré plánování dalších kroků.
Labyrint V bludišti se skrývá spousta pokladů, ale jen ten kdo si připraví půdu má šanci si je odnést. Hříčka kdy hráči staví a zase rozebírají labirint tvořený čtvercovými kartami. Vzhledem k rychlé proměně labirintu zde dlouhodobé plánování příliš neuspěje.
Mykerinos Zlatá éra egyptské archeologie je zpět, archeologové podporováni vlivnými mecenáši se vrhají na vykopávky. Strategicko - taktická hra s dobrým spádem.
Odins Raben Ódin vyslal své dva havrany na půzkum. Ten rychlejší bude jistě odměněn. Originální koncept "závodů". Plánujte, zlepšujte svůj terén, ale každá karta má dvě strany...
Osadníci - karetní Karetní verze Osadníků z katanu, pro dva hráče. Hra je o plánování , paměti, ale díky náhodnému oběvování surovin i o té troše ... improvizace pochopitelně!
Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže Legendární Lovci pokladů jsou zpět! Hra se odehrává v poli kartiček, které hráč postupně odhaluje. Hra je dosti vražedná a díky zajímání lidí a lodí ve více lidech snad ani o ten poklad nejde...
Scrabble Nejpopulárnější hra se slovy! Co dodat! Snad jen to že ve více lidech bývají spory o (ne)existenci různých slov skutečně výživné.
The lord of the rings Jeden prsten vládne všem... Kooperační desková adaptace legendárního románu, ve které se dva až pět hráčů ujme rolí hobitů společenstva a vyrážejí vstříc (hoře) osudu. Společně procházejí 4 lokace (Morie, Helmův žleb, doupě Oduly a Mordor) a pečlivě zvažují každý krok. S každým kolem jsou totiž blíže stínu, který je pohltí, pokud nebudou dosti chytří...
Thurn und Taxis Zavádění poštovní dostavníkové služby je v plenkách, ale co je hlavní ve vašich rukách! Naplánujete více krátkých tras nebo jen pár, ale monstrózních? A stihnete to dříve než protivníci?
Tučňáci Pár tučnáků skákajících ze kry na kru a sbírající ryby nám odhaluje logickou hru o záboru ker a odřezávání spoluhráčů od možnosti pohybu.
Zatre Scrabble s číslami je o dost rychlejší a bez hádek. Improvizace zde slaví úspěchy.
Ztracená města Expedice k zaniklým civilizacím něco stojí a jen dobré plánování z vás udělá boháče. Logická hra kde pokládáte karty vzestupné hodnoty a přicházejí vám čísla která už jste zazdili....


Hráli jsme: {Ve výstavbě, poslední úprava: 22.6.2007}
Aqua Romania Přiveďte vodu z kopců aquadukty až do centra města! Originální strategická hra, hráč musí sledovat pozorně své protivníky(aquadukt je hodnocen pro každou délku jenom jednou, může se vám stát že vybudujete dílo 10 dílů dlouhé a dostanete 6 bodů) a zároveň plánovat stavbu. Dělníci totiž nemají k dispozici libovolné plány a bez nich si ani nekopnou.
Bábel - Babylon Kdo sjednotí pět národů, využije jejich schopností a postaví dříve chrámové město? Hra je silně konfliktní, neboť k vítězství je nutné protivníkovy chrámy bořit, krást a lidi vyhánět. Taktika hraje velkou roli, ale hra je natolik dynamická, během jednoho kola můžete ztratit, co jste několik kol pracně budovali.
Blitz und Donner - Hera a Zeus Héře došla trpělivost s Diovými zálety a unesla jeho milenku Io. Ten si to ovšem nenechal líbit a unesl jejího chráněnce Arga. Nyní proti somě stojí jejich armády připravené bojovat do posledního muže, nebo dokud neosvobodí zajatce. Hráči vykládají před sebe své vojáky (karty, bez hrací desky) a snaží se dobrou strategií a blafováním (karta se otočí lícem až když je napadena) donutit soupeře aby musel vyložit z ruky unesenou osobu a tu potom zachránit, popřípadě zablokovat protivníka, aby nemohl zahrát všechny své akce. Hra se moc nelíbila, je příliš překombinovaná a nepřehledná. Caesar a Kleopatra je lepší.
Blokus Logická hra připomínající na první pohled tetris. Vaším úkolem je zablokovat protivníka pomocí kostek (vypadajících jako z tetrisu) a udělat si sám dost prostoru pro ukládání kostek. Neboť kdo nemůže dát na neustále se zaplňující plochu kostku své barvy prohrál.
Carolus Magnus Karel Veliký objíždí svou říši a který šlechtic se mu zalíbí dostane pozemky a hrady no a který ne... Hráči v roli místních feudál(k)ů ovládají jednotlivá území, která poté připojují a tím zamezují protivníkům v ovládnutí. Prvek náhody je minimální, logické předvídání hraje hlavní roli. Hezké herní prvky, jinak ale celkem "suchárna".
Cesta pouští - Durch die Wüste Karavany velbloudů směřující od oázy k oáze skrývají svěží logickou hru připomínající silně GO. Vzhledem k tomu, že hrací deska (poušť) není pravidelná, oázy se rozmisťují náhodně a počáteční rozestavení se určuje v prvních tazích je hra méně "spočitatelná" a tedy dynamičtější nežli GO. Jedna z mála věcí co odradí od koupě je naprosto nestravitelná barva velbloudů - herních figur.
Feurio Požár zachvátil les a hasiči se vrhají do boje nejen se živlem. Neboť sbor, který si povede nejlépe a nejstatečněji získá tučné dotace. Stojí ale peníze za riskování života? Logická hra, kdy se požár šíří nejen podle náhody a hráči se rozhodují kam pošlou své hasiče. Jde nejen o to zabrat co největší a "nejcennější" kus lesa, ale také udržet pro své lidi únikové cesty.
Golfmania Zábavné karetní ztvárnění zeleného sportu. Hráči volí jamku, kterou se pokusí získat a protivníci přivolávají špatné počasí, sviště, alkoholovou únavu, či se prostě snaží získat jamku sami a dříve. Pokud jamku někdo "udělá", přičte si bodíky dle její obtížnosti a jde se na další!
Manhattan Nejlepší architekti z celého světa se sjeli na bující Manhattan. Kdo výš a kdo víc? Logická hra, přebarvujete cizí mrakodrapy a snažíte se urvat co nejvíce bodů v různých kategoriích.
Ovce a vlci Stádo jsou ovce, které jsou pohromadě. Vlk je zvíře, které loví ovce, myslivec je člověk, který loví vlka a pastýř... No pastýř je dlouho neznámý. Roztomilá hra s prvky Carcassone (stavba stád) i blafování, které ale skutečně není tragické.
Oltre mare
Stortebeker
O Zoolemia
Puerto Rico
Viva in Re
Niagara
San Juan
Finster Flure
Fische Fluppen Frikadellen
Eufrat & Tygris
Elfenland
Evo
Klany
Proroctví
Říše snů
Saboteur
Gouda Gouda
Rodinný podnik
Tikal
Petěrburg
Metro
Set
Xe Queo!